
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | ±20 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | Y5V |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| operating temperature | -25.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 20 % |
| dielectric characteristic | Y5V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
